Ozonowanie

„ Co to za zapach? „Wszyscy to słyszeliśmy. Ten zapach, który może być, kto wie, co wydobywa się z otworów wentylacyjnych Twojego samochodu, spod siedzenia lub z samej tapicerki. Próbowałeś czyszczenia i szorowania, sody oczyszczonej, wszystkiego, o czym możesz pomyśleć, wszystkich wskazówek w naszym poście na temat czyszczenia wnętrza samochodu .

Kiedy wszystko inne zawiedzie, następnym krokiem jest ozonowanie. Być może słyszałeś o tym. Maszyny do ozonu to obszar profesjonalnych detailerów. Zrobimy to dla Ciebie tutaj.

...

W czym pomoże ozonowanie

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie polega na zastosowaniu ozonu gazowego (O 3 ) do usuwania zapachów, bakterii i wirusów. Twój detailer umieści generator ozonu w Twoim pojeździe na określony czas, w zależności od siły zapachu. Gdy gaz przenika do samochodu, zapach jest neutralizowany, a wszelkie bakterie i wirusy giną. Ozonowanie to najlepsza metoda usuwania uporczywych zapachów. Jako gaz może dotrzeć do otworów wentylacyjnych, głęboko pod fotelami, nasycić włókna tapicerki i dotrzeć do wszystkich zakamarków, których nie możesz.

Jak działa ozon

Ozon to najpotężniejszy środek sterylizujący na świecie. Ozon wykorzystuje reakcję chemiczną utleniania do rozbicia niepożądanych cząsteczek. O 3 to niestabilna cząsteczka, która w kontakcie z inną cząsteczką dowolnego rodzaju zniszczy ją w procesie utleniania. Bakterie i wirusy są niszczone, gdy ozon wchodzi w kontakt ze ścianą komórkową i rozkłada ją na poziomie molekularnym, skutecznie całkowicie niszcząc komórkę.

Kiedy wykonać ozonowanie

Ozonowanie wykonywane przez Twojego detailera odbywa się za pomocą generatora ozonu. Zazwyczaj proces ten odbywa się poprzez wysyłanie światła UV o określonej długości fali do atomów tlenu. Generator zostanie umieszczony w Twoim pojeździe tak długo, jak to konieczne, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Usunięcie zapachu ozonu jest trwałe, pod warunkiem usunięcia źródła zapachu. Twój detailer dokładnie wyczyści Twój samochód przed ozonowaniem. Ważne jest, aby zadbać o przyczynę jakiegokolwiek zapachu

Procedura ozonowania

Jedną z największych przyczyn zapachów pojazdów, których nie można usunąć, jest dym tytoniowy. Fenol, niewidoczna substancja chemiczna obecna w biernym paleniu, jest odpowiedzialna za podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Obróbka ozonem całkowicie utlenia pozostały gazowy fenol, skutecznie neutralizując nieprzyjemny zapach. W takim przypadku zapach nie powróci, ponieważ cząsteczki zostały zniszczone, a nie zamaskowane lub przefiltrowane. Ozon to gaz, który ulotni się po około pół godzinie od zabiegu, więc nie ma ryzyka narażenia na kontakt z samochodem. Twój detalista z pewnością dostatecznie wywietrzy Twój pojazd przed jego zwrotem.